Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas I-VII

Inscenizacja „Wakacje z dmuchanym materacem” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego „Za kurtyną” pod opieką pań Hanny Różak i Katarzyny Posłuszny.👏😃

(więcej…)

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach VIII

Dnia 24 czerwca o godzinie 9.00 podczas uroczystego apelu nastąpiło pożegnanie absolwentów naszej szkoły. Ósmoklasiści po raz ostatni odśpiewali hymn „Dziewiątki”. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi.

(więcej…)

Pożegnanie ks. Krzysia

W czasie Mszy św. kończącej rok szkolny 2021/2022 delegacja naszych uczniów w imieniu wszystkich dzieci z naszej szkoły uroczyście pożegnała ks. Krzysztofa Pecynę, który zakończył pracę w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Słowa pożegnania przepełnione były ogromną wdzięcznością za każde dobro i wielkie serce ks. Krzysia.

Wycieczka do Ustki

W dniach 20-23.06.2022r. uczniowie klas 5a i 5b pojechali na czterodniową wycieczkę do Ustki. Po drodze do miejsca docelowego dzieci zwiedziły Szymbark, gdzie zobaczyły m.in. największy fortepian oraz najdłuższą deskę na świecie, zwiedziły Dom do góry nogami, a po przejażdżce wozami wspięły się na punkt widokowy w Wieżycy. (więcej…)

Wycieczka do ZOO

14 czerwca 2022 uczniowie klas 1a i 1b pojechali na wycieczkę do poznańskiego ZOO. W trakcie spaceru dzieci mogły poznać najczęściej odwiedzanych mieszkańców ZOO, udało się zobaczyć lwy, słonie sawannowe, tygrysy, żyrafy, wilki czy niedźwiedzie. (więcej…)

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów w roku szkolnym 2021 / 2022

Kończący się rok szkolny obfitował w wiele sukcesów naszych zawodniczek i zawodników. W rywalizacji o Mistrzostwo Gniezna zajmowali oni lokaty na podium w 6  dyscyplinach sportowych oraz w Wieloboju Morskim zdobywając 13 medali: (więcej…)

W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

W piątek 17 czerwca wolontariuszki z klasy 7c i 7d wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziły groby Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy ul. Witkowskiej. Zapalenie zniczy, krótka modlitwa i zaduma były wyrazem naszej wdzięczności wobec Powstańców za ich życie pełne miłości do Ojczyzny. (więcej…)

Piknik w Lulkowie

W piątek 10 czerwca wszystkie klasy 8 wyjechały do Lulkowa na pożegnalny piknik. Przy sprzyjającej pogodzie ósmoklasiści świetnie się bawili. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez animatorów atrakcje np. sumo, biegi w zszytych spodniach, strzelanie z bezpiecznych łuków, wyścigi na nartach, ścianka wspinaczkowa. (więcej…)

Lato to temat czwartej części projektu edukacyjnego „Cztery pory roku w literaturze i sztuce”

Tym razem uczniowie postanowili ukazać najbardziej lubianą przez uczniów porę roku – Lato. Na lekcjach języka polskiego poznawali wiersze, do których wykonali plakaty ukazujące piękne Lato (więcej…)

Skip to content