Świetlica czynna od godziny 7.00 do 17.00

„Czytajki  z naszej bajki”
10 kwietnia dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w spotkaniu czytelniczym „Trochę z Brzechwy, ciut z Tuwima”.  Uczniowie mogli wysłuchać czytanych głośno, przez bibliotekarza z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna,  wierszy znakomitych polskich poetów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

MASKI KARNAWAŁOWE
W świetlicy można poczuć już atmosferę karnawału.  W związku z tym wychowawczynie wykonały z dziećmi maski karnawałowe,  które przedstawiały ulubione zwierzęta. Każde z dzieci bardzo pomysłowo ozdobiło swoją maskę. Rekwizyt ten będzie pierwszym zwiastunem Świetlicowego Balu Karnawałowego.

WSZYSTKO CO NAS W ŚWIETLICY UCZY I BAWI
Jak co roku w celu urozmaicenia i uatrakcyjnienia dzieciom czasu spędzanego w świetlicy panie wychowawczynie prowadzą tygodniowe zajęcia związane z planem pracy świetlicy. Uczniowie angażują się w aranżację wystroju wnętrz, podejmują działania artystyczne na rzecz świetlicy i szkoły, rozwijają zainteresowania czytelnicze, a także zapoznają się z tradycjami, wydarzeniami i faktami historycznymi.

PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH “OFFKA”
Nasza szkoła kolejny raz brała udział w tym wydarzeniu. Tym razem szkołę reprezentowała grupa “Świetliczaki” z programem pod tytułem “Akademia Mieszka I”. (więcej…)

KONKURS O BEZPIECZEŃSTWIE
W dniu 22 września w świetlicy szkolnej odbył się konkurs z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie drogowym. Dzieci z klas I- III rozwiązywały zagadki, krzyżówki, udzielały odpowiedzi na zadawane przez nauczycieli pytania. Nagrody otrzymali następujący uczniowie: Maksymilian Jakubowski, Zuzanna Kaźmierczak, Filip Danielewicz i Michał Tomaszewski. Cyklicznie raz w tygodniu przeprowadzane będą w świetlicy zajęcia o bezpieczeństwie na drodze. Podsumowaniem tych zajęć będzie spotkanie z policjantem.

ŚWIETLICOWY BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 13 stycznia odbył się świetlicowy bal karnawałowy. Przeprowadzono liczne konkursy, w których chętnie brały udział wszystkie dzieci. Radosnej zabawie towarzyszyła muzyka na żywo, a uczestnicy byli pięknie przebrani. Ten bal pozostanie na długo w pamięci świetliczaków.

ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKO – PLASTYCZNY

Po raz kolejny ogłoszony został w świetlicy konkurs recytatorsko – plastyczny, dzieci musiały nauczyć się pięknie recytować wiersz oraz wykonać do niego ilustrację techniką dowolną.
Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych. Uczestnicy starannie się przygotowali i wykonali piękne prace. 19 listopada odbyła się prezentacja wierszy i prac plastycznych. Komisja złożona z wychowawców świetlicy: Małgorzaty Ostrzyckiej, Joanny Jatczyńskiej oraz Alicji Schlesinger oceniała uczestników po każdej prezentacji. Wręczenia nagród i dyplomów dokonała Pani Dyrektor Arleta Wojdanowicz.
Laureaci Świetlicowego Konkursu Recytatorsko- Plastycznego.
Kategoria klas I
miejsce I: Aleksander Siwka klasa 1d
miejsce II: Maja Orchowska klasa 1 g
miejsce III: Bartłomiej Karasiewicz klasa 1f
Kategoria klas II-III
miejsce I: Julia Danielewicz klasa 3b
miejsce II: Olga Borowska klasa 3c
miejsce III: Alina Liczbińska klasa 3d
wyróżnienie: Kinga Malinger klasa 3d, Zuzanna Koteras klasa 2a

„WESOŁA JESIEŃ”

W  październiku ukazał się kolejny numer gazetki świetlicowej z cyklu – Wesołe Pory Roku, w której znalazły się między innymi łamigłówki, rebusy, krzyżówka, kolorowanka, zagadki dla najmłodszych. Poprawnie wypełnione gazetki wzięły udział w losowaniu nagród. Jesienny numer jest pierwszym numerem wydanym w nowej szacie graficznej.
Laureaci konkursu:

1. Jakub Maciejewski kl. I e
  2. Alina Liczbińska kl. III d

Uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali wszystkie zadania zamieszczone w gazetce świetlicowej „WESOŁA JESIEŃ” otrzymali upominki. GRATULUJEMY!

„ŚWIETLICOWE MUZYKOWANIE”

Cyklicznie w świetlicy prowadzone są zajęcia rytmiczno – umuzykalniające. Poznajemy i śpiewamy piosenki przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu. Podczas zajęć uczestniczymy w wielu zabawach muzycznych- reagujemy ruchem na zmiany tempa w muzyce, na wysokość i barwę dźwięków, na pauzę w muzyce. Bardzo lubimy zagadki muzyczne „Jaka to melodia”. „ …Dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą lecz również bardziej szczęśliwą…” (E. Souriau)

PODZIĘKOWANIE

Podziękowania dla uczniów za bezinteresowną pomoc młodszym dzieciom podczas obiadu w miesiącu wrześniu i październiku.