Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy” realizuje zadania w myśl opracowanego programu „Tolerancja niejedno ma imię”. Głównym celem programu jest uwrażliwianie społeczności szkolnej na potrzeby innych ludzi, rozumienie tolerancji jako akceptacji drugiego człowieka oraz rozwijanie pozytywnych postaw wobec zwierząt.  Zgodnie z ideą  Programu został sporządzony plan działania. Każde działanie ma swój temat przewodni, sentencje oraz zadania do wykonania.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do współpracy!

Rok szkolny 2015/2016 – zobacz

I semestr 2016/2017 – zobacz

II semestr 2016/2017 – zobacz

Sprawozdanie 2016/2017

Październik 2017

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „Tworzymy zgrany zespół klasowy” zorganizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy”.

We  wrześniu odbył się konkurs plastyczny pt. „Tworzymy zgrany zespół klasowy”. Napłynęło wiele ciekawych prac. Uczniowie w swoich ilustracjach wykazali się niezwykłym zrozumieniem tematu. Udowodnili, że każde dziecko ma prawo do wesołej zabawy i koleżeńskiej współpracy w klasie i w szkole.
I miejsce – Olga Borowska klasa 5c
II miejsce –  Kornelia Pilarska   klasa 3d
III miejsce – Natalia Gośka   klasa 3f
Wyróżnienia:
Lena Frankowska   klasa 3b
Olivia Meekoms   klasa 3e
Dominik Zientarski   klasa 3h
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Projekt „Przygarnij, przytul, pokochaj”

Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy” oraz świetlica szkolna organizują działania związane z realizacją projektu „Przygarnij, przytul, pokochaj”. Celem tych działań  jest  zwrócenie szczególnej uwagi na los porzuconych, bezdomnych zwierząt i na możliwość ich przygarnięcia. Śnieg i niska temperatura to dwa typowe oznaki zimy, z którą zupełnie dobrze sobie radzimy – ogrzewamy domy, zakładamy ciepłe kurtki, odśnieżamy drogi. Bardzo miło oglądać jest zimowy pejzaż zza okna w ciepłym pokoju. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. (więcej…)

Światowy Dzień Zwierząt

Wspieramy Stowarzyszenie „Kocie Gniezno”

Wspólnie odmienimy los bezdomnych kotów!

„Pełna miska dla zwierzaka”

Zapełnimy  miski bezdomnym  zwierzętom!

Zadanie na październik

Organizujemy w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów i psów

Wrzesień  2017

Witaj klaso po wakacjach!

Szanuję Ciebie – Ty szanuj mnie.

Jestem tak samo ważny jak Ty!

Nasze hasła na wrzesień

• Tworzymy „zgrany” zespół klasowy.
  •  Jestem dobrą koleżanką, a ja dobrym kolegą.
  • Jesteśmy serdeczni wobec pierwszoklasistów.
  • Otaczamy młodsze koleżanki i kolegów troskliwą opieką.
  • Nie dzielimy się na lepszych i gorszych.
  • Nie różni nas status materialny.
  • Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny.

Zadanie konkursowe na  wrzesień

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: Tworzymy „zgrany” zespół klasowy.

Prace konkursowe należy oddać do 5 października p. M Kiełpińskiej. Najciekawsze wytwory zostaną nagrodzone.