Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy” realizuje zadania w myśl opracowanego programu „Tolerancja niejedno ma imię”. Głównym celem programu jest uwrażliwianie społeczności szkolnej na potrzeby innych ludzi, rozumienie tolerancji jako akceptacji drugiego człowieka oraz rozwijanie pozytywnych postaw wobec zwierząt.  Zgodnie z ideą  Programu został sporządzony plan działania. Każde działanie ma swój temat przewodni, sentencje oraz zadania do wykonania.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do współpracy!

Rok szkolny 2015/2016 – zobacz

I semestr 2016/2017 – zobacz

Sprawozdanie 2016/2017

Wrzesień  2017

Witaj klaso po wakacjach!

Szanuję Ciebie – Ty szanuj mnie.

Jestem tak samo ważny jak Ty!

Nasze hasła na wrzesień

• Tworzymy „zgrany” zespół klasowy.
  •  Jestem dobrą koleżanką, a ja dobrym kolegą.
  • Jesteśmy serdeczni wobec pierwszoklasistów.
  • Otaczamy młodsze koleżanki i kolegów troskliwą opieką.
  • Nie dzielimy się na lepszych i gorszych.
  • Nie różni nas status materialny.
  • Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny.

Zadanie konkursowe na  wrzesień

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat: Tworzymy „zgrany” zespół klasowy.

Prace konkursowe należy oddać do 5 października p. M Kiełpińskiej. Najciekawsze wytwory zostaną nagrodzone.

Światowy Dzień Zwierząt

Wspieramy Stowarzyszenie „Kocie Gniezno”

Wspólnie odmienimy los bezdomnych kotów!

„Pełna miska dla zwierzaka”

Zapełnimy  miski bezdomnym  zwierzętom!

Zadanie na październik

Organizujemy w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów i psów

II semestr 2016/2017

Czerwiec 2017

Dobre rady na wakacje

Hasło na czerwiec, lipiec i sierpień:

Bezpieczne wakacje i letni czas, jak postępować, wie każdy z nas!

Zadanie na czerwiec

Przygotowanie poradnika na temat: „Dobre rady na wakacje”

Pracy należy oddać 16 czerwca p. M. Kiełpińskiej

Prezentacja najciekawszych prac na szkolnej wystawie oraz w czasie audycji pt. „Bezpieczne wakacje”

Maj / Czerwiec 2017

Dzień Tolerancji i Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka rozpoczyna się stwierdzeniem, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach. Obdarowani rozumem i sumieniem powinni postępować wobec siebie w duchu braterstwa. Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie,  różnych form wyrazu siebie i sposobów na bycie człowiekiem.

Hasła na maj i czerwiec:

Wygląd, kolor skóry, miejsce zamieszkania, dobra materialne nie powinny dzielić ludzi.

Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego życia na planecie Ziemia.

Zadanie na maj

Wykonanie pracy plastycznej na temat: „Nasz wspólny świat”. Technika dowolna.

Prace należy oddać p. M. Kiełpińskiej do 26 maja. Najciekawsze zostaną nagrodzone w czasie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

Kwiecień 2017

Dni życzliwości i dobrych manier

Wielkanocne elfy

Kwietniowa sentencja

Dobre maniery i życzliwość pozwalają  godnie żyć i dostrzegać wokół siebie innych ludzi. Maniery są sposobem bycia i zachowania oraz traktowania innych. Poprzez dobre maniery rozumiemy taki sposób zachowania się i traktowania innych, który akceptowany jest przez ogół społeczeństwa. Dobre maniery to nic innego jak grzeczność, okazywanie szacunku i uprzejmość na co dzień. Świadczą o życzliwości , trosce i wrażliwości na potrzeby innych. Sprawiają, że ludzie częściej się uśmiechają, a świat nabiera różowych barw.

Zadanie na kwiecień

Włączenie się szkolnego wolontariatu w realizację szkolnego projektu „Życzliwość i dobre maniery na co dzień”.

Przygotowanie wielkanocnych koszyczków oraz stroików na wielkanocny kiermasz dobroczynny.

Marzec 2017

Szkolne Dni Dobrej Koleżanki i Dobrego Kolegi

Marcowa sentencja

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie.

[Pino Pellegrino]

Zadanie na  marzec
Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy” ogłasza konkurs plastyczny z nagrodami na wykonanie najciekawszej plakietki:
„Dobre koleżanki –  to ja i Ty”,  „Dobrzy koledzy –  to ja i Ty”
Prace konkursowe przekazujemy p. M. Kiełpińskiej

„Zapamiętniki” dobrych uczynków

Szkolne Koło Wolontariatu „Elfy”  zorganizowało konkurs na wykonanie „Zapamiętników” dobrych uczynków. Praca  polegała na  zaprojektowaniu i  wykonaniu „Zapamiętnika”, w którym uczestnicy konkursu  zapisywali swoje działania. Każdy uczestnik konkursu   mógł  czynić dobre uczynki  w pięciu obszarach: wobec siebie, wobec kolegów, wobec rodziny, wobec zwierząt, wobec reszty świata. Ilość działań, rodzaj, obszar oraz sposób wykonania był dowolny i zależał od inwencji uczestnika konkursu. Napłynęło wiele ciekawych prac.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Nadia Szymańska 3 h
II miejsce Piotrek Kurzawski 2 h
III miejsce Majka Spych 3f

Wyróżnienia: Wiktoria Bednarek 3h, Marcel Maciejewski 3f, Natalia Klembowska 3f, Stanisław Andrzejewski 3h, Klaudia Nowak 3h, Zuzanna Chuda 3f
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!