„Razem na Święta”

Druga połowa listopada i prawie cały grudzień był dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu – mimo zimna za oknem – czasem wyjątkowo gorącym. Z radością włączyliśmy się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem  na Święta”. Wspólnie (choć podzieleni na kilka grup) staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę niemało!

Naszym głównym zadaniem było przygotowanie Świątecznego Kiermaszu. Pakowanie sianka czy pierniczków (tutaj wielki ukłon do wszystkich drogich Mam i Babć, które podarowały nam pyszne, domowe wypieki) – to tylko część tych wielkich przygotowań. Do pomocy zaprosiliśmy wszystkich naszych kolegów i koleżanki z klas od pierwszych do ósmych. Własnoręcznie wykonane choinki, stroiki, ozdoby choinkowe – wszystko to spotkało się z życzliwym przyjęciem każdego, kto odwiedził nasz szkolny kiermasz.

A dzięki temu, że zainteresowanie kiermaszem było spore, mogliśmy nie tylko obdarować pięknymi, świątecznymi prezentami  kilkoro naszych kolegów i koleżanek (ich radości nie sposób opisać!), ale także kontynuować tak ważny dla nas projekt: „Adopcja na odległość”, w ramach którego zapewniamy środki na edukację małej dziewczynki, Benildy, z Angoli w Afryce. Nie zapomnieliśmy także o seniorach – ze świątecznymi podarunkami udaliśmy się do dwóch samotnych, starszych Pań, które nie kryły łez wzruszenia i ogromnej radości goszcząc nas w swoich domach. Dla wielu chorych i samotnych przygotowaliśmy też piękne kartki ze świątecznymi życzeniami.

Równolegle prowadziliśmy w szkole akcję: „Zostań i Ty Świątecznym Aniołem Dobroci”, w ramach której zachęcaliśmy do składania produktów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności, a wszystko to z myślą o najbardziej potrzebujących rodzinach naszych uczniów. I tym razem nie zawiedliśmy się! Wystawione pudełko bardzo szybko zapełniało się spożywczymi produktami!

Pamiętaliśmy także o bezdomnych zwierzętach – z radością odwiedziliśmy z przedświąteczną pomocą schronisko dla bezdomnych psów.

Pięknym zwieńczeniem naszych akcji było świętowanie w czasie Koncertu Kolęd, na który zaprosiliśmy Rodziców i Dziadków naszych uczniów. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek, a później dla chętnych kawa i ciasto – wszystko to sprawiło, że w tym szczególnym świątecznym czasie mogliśmy poczuć się jedną, wielką rodziną.

Dziś, pisząc to krótkie podsumowanie, pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas wspierali w tym wielkim dziele niesienia świątecznej pomocy. Dziękujemy zwłaszcza Rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wsparli tak wiele naszych działań – bez Was, Kochani, naprawdę nic byśmy nie zrobili. Dziękujemy!

 

 

 

Skip to content