„Opatrunek na ratunek” – podsumowanie akcji

Na przełomie stycznia i lutego br. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę środków opatrunkowych: bandaży, kompresów, jałowych gazików, plastrów, itp., tak potrzebnych w afrykańskich wioskach. Cieszymy się, że pomimo trwającej pandemii, nasza akcja spotkała się z dużym zrozumieniem wśród uczniów i ich rodziców. Kolejny raz, szczególnie uczniowie z klas I-III, pokazali jak piękne i wrażliwe są ich serca. Nie zawiedli także uczniowie z klas starszych, którzy – choć w mniejszym stopniu – także włączyli się w naszą zbiórkę, okazując swoją otwartość na potrzeby innych.

Wszystkim: naszym drogim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękujemy! Zebrane artykuły zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, z którą od lat współpracujemy, a która następnie przekaże je misjonarzom pracującym wśród afrykańskich dzieci i ich rodzin.

Skip to content