XXIX Światowy Dzień Chorego

XXIX Światowy Dzień Chorego stał się inspiracją, aby przygotować laurki dla osób chorych i samotnych.  Wolontariusze oraz chętni uczniowie naszej szkoły włączyli się w to szlachetne dzieło. Dzień Chorego to okazja, by zatrzymać się, wysłuchać, nawiązać relację z drugim człowiekiem, poczuć dla niego empatię, by zatroszczyć się o niego. Kartki przekazaliśmy pensjonariuszom Domu Opieki Dębowy Gaj i Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie, a niektóre zostały wręczone chorym babciom i dziadkom. Wolontariusze z naszej szkoły złożyli również życzenia tym, którzy na co dzień opiekują się chorymi. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wykonanie ślicznych kartek. Wasze laurki były dowodem, że bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie.

Skip to content