Akcje Świąteczne

W grudniowym okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy szereg akcji, które zostały zaplanowane w ramach innowacji „Chcemy być blisko tych, którzy czekają na naszą pomoc, uśmiech, na wsparcie”.

Z radością włączyliśmy się w zorganizowanie kiermaszu świątecznego (m.in. przygotowaliśmy sianko na wigilijny stół i pyszne, świąteczne pierniczki), dzięki któremu mogliśmy kolejny raz  przekazać wsparcie dziewięcioletniej dziewczynce z Angoli w Afryce, Benildzie, mieszkającej na misji prowadzonej przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Benilda w lutym 2017 r. rozpocznie naukę w klasie trzeciej.

Zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych, które następnie przekazaliśmy  wskazanym przez szkolnego pedagoga rodzinom uczniów z naszej szkoły, najbardziej potrzebującym wsparcia. Przy tej okazji wszystkim, którzy w tę zbiórkę się włączyli bardzo serdecznie dziękujemy!

Bardzo ważnym elementem naszej działalności jest otoczenie opieką osób starszych i samotnych  – spotkania z nimi, rozmowy, wspólne świętowanie. Cieszymy się, że tuż przed Świętami, udało nam się odwiedzić  dwie starsze Panie, które nie bez wzruszenia dzieliły się z nami swoimi wspomnieniami, ubogaciły wiedzą na temat dawnych, świątecznych tradycji i szczerze okazały swą wdzięczność za podarowany im czas, za spotkanie, za świąteczne upominki.

Pamiętaliśmy także o uczennicach, które z powodu długiej choroby nie mogą chodzić do szkoły –  napisaliśmy do nich świąteczne życzenia, obdarowaliśmy prezentami. Z całego serca życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia!

Skip to content