Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to taki szczególny czas, kiedy z jeszcze większą wdzięcznością i miłością spoglądamy na tylu otaczających nas starszych ludzi. Wszystkim naszym Kochanym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia! Żyjcie długo – w zdrowiu, w otoczeniu kochających Was wnuków, w poczuciu, że z Wami życie jest piękniejsze!
To Święto Seniorów stało się dla nas wspaniałą okazją do złożenia wizyty  samotnej, starszej, bo 90-letniej już, Pani Danucie, która przyjęła nas ze wzruszeniem i radością. Odwiedzając tę starszą Panią nie przypuszczaliśmy nawet, jak bardzo nas ta wizyta ubogaci! Pani Danuta podzieliła się z nami historią swojej rodziny, która przesiedlona z Wołynia doświadczyła tragedii wojny, ale i cudu ocalenia. Kolejny raz w rozmowach ze starszymi ludźmi mogliśmy przekonać się, jak wiele sił w najtrudniejszych momentach życia daje ludziom wiara;  jak wielką wartością jest życie, Ojczyzna i rodzina. Opowiadała w tak barwny sposób, że żal było nam się rozstawać. A na dowód tego, że i my sprawiliśmy Pani Danucie wiele radości było serdeczne zaproszenie nas do złożenia jej kolejnej wizyty.

19 stycznia 2017r. odbyło się spotkanie babć i dziadków uczniów klasy 2d. Dzieci przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie pod tytułem „Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent” pod kierunkiem swojej wychowawczyni. Dziadkowie mogli podziwiać przeróżne talenty swoich pociech, od recytacji, przez śpiew, taniec, a nawet elementy kabaretowe. Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem.

Skip to content