EKO – STRAŻNICY ŚRODOWISKA

28 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie kampanii edukacyjnej „EKO – Strażnicy środowiska w Gnieźnie”. W związku z realizowanym projektem uczniowie klas II i III oraz VI i VII uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, podczas których zapoznali się z tematyką zanieczyszczenia powietrza. W ramach akcji uczniowie brali udział w konkursach. Dzieci klas II-III zaprojektowały „mapę myśli” ukazującą przyczyny powstawania smogu i zagrożeń jakie niesie zanieczyszczone powietrze. Natomiast uczniowie z klas starszych przygotowali makietę antysmogową.

W kategorii szkoły podstawowe klas VI – VII, uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe miejsca.  I miejsce zajęła Nadia Naftaniuk z klasy 6c za wykonanie makiety ukazującej zagrożenia wynikające z nadmiernej emisji spalin. II miejsce zajęła Weronika Rusiecka z klasy 6c, która stworzyła makietę na temat działań, które można podjąć w celu walki ze smogiem. Ponadto w tej kategorii wyróżnienie otrzymała Oliwia Hudzińska z klasy 6g. Na poziomie klas II-III wyróżnienie otrzymali Weronika Pakuła i Wojciech Michałowski z klasy 3a. Wszystkim serdecznie gratulujemy!