Europejski Dzień Języków 2017

We wtorek, 26 września 2017, ponownie obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Święto to ma na celu przede wszystkim promocję nauki różnych języków, wiedzy o językach oraz krajach, w których się ich używa, a także szerzenie tolerancji wobec innych kultur. Uczniowie naszej szkoły usłyszeli audycję przygotowaną przez uczniów klasy 6b i 7b pod kierunkiem p. Joanny Pokładeckiej. Wszyscy uczniowie mieli możliwość brania udziału w konkursie dotyczącym języków, w jakich śpiewane były piosenki słuchane w trakcie audycji. Tegoroczny konkurs okazał się dość trudny dla uczniów – uczniowie usłyszeli piosenki w językach: angielskim, niemieckim, portugalskim i hiszpańskim. Oddanych zostało wiele odpowiedzi, ale tylko niektóre były prawidłowe. Spośród nich wylosowane losowane zostały cztery, których autorzy otrzymali dyplomy i drobne nagrody. Byli to: Justyna Bielecka z klasy 4c, Marcin Zientalski z  klasy 4c, Walentino Bielecki z klasy 4e oraz Wiktor Bujanowski z klasy 4c.