„Hakuna Matata, czyli safari w Kenii”, spotkanie dla dzieci z podróżniczką Panią Anną Lis

Łatwość podróżowania, pyszne jedzenie i czysta magia… to Afryka? Wszyscy, którzy uważają, że podróż do Afryki graniczy z cudem, zostali zaskoczeni podczas spotkania z podróżniczką Anną Lis w Domu Sąsiedzkim Pod Sówką przy Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Okazało  się bowiem, że Czarny Ląd jest bardziej otwarty niż się  wydawało.

Z podróży Pani Anna Lis przywiozła wiele wspomnień. Jedno z nich związane jest z safari w Kenii. Można tu stanąć oko w oko z lwem i innymi dzikimi zwierzętami. Zapierające dech w piersiach widoki i kenijska kultura przyciągają do Afryki coraz więcej turystów. W kraju znajdują się jedne z najlepszych schronisk w Afryce, niesamowita różnorodność dzikich zwierząt, ptaków i krajobrazów. Każde safari jest trochę niebezpieczne – to właśnie czyni je ekscytującym. Jednak najważniejsze w podróżowaniu to poznanie ciekawych miejsc oraz spotkania z ludźmi tam zamieszkującymi. Przybyłe na spotkanie dzieci  z klasy 2b i 2c niewątpliwie zaraziły się od Pani Anny Lis pasją podróżowania.