I miejsce w “Igrcach Mikołajkowych”

dscn4681

Dnia 6.12.2016 r. w szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Międzyszkolne Zawody Sportowe „Igrce Mikołajkowe”. Celem imprezy był wszechstronny rozwój sprawności fizycznej dzieci, integracja poprzez rywalizację sportową, popularyzacja form czynnego wypoczynku. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie klas III: Amelia Michalak kl. 3b, Hanna Dolatowska kl. 3d, Nastazja Kiełpińska kl. 3h, Maja Spych kl. 3f, Nikola Goździewska kl. 3e, Daniel Rezler kl. 3a, Oliwier Heliasz kl. 3g, Kuba Fleta kl. 3g, Eryk Maciejewski kl. 3f, Bartosz Szulda kl. 3c, Jakub Szulda kl. 3c, Tymoteusz Sawiński kl. 3f, Maja Pleszewska kl. 3d, Alicja Dobra kl. 3f. Opiekunami były Pani Alina Kowalczyk i Pani Anna Kucinska. Uczniowie podczas konkurencji musieli wykazać się następującymi umiejętnościami: skoki przez skakankę, czworakowanie, rzuty, kozłowanie piłką, przewroty w przód, posługiwanie się hokejem – unihokej. Reprezentacja „Dziewiątki” pokonała siedem szkół i zdobyła w zawodach I miejsce. Serdecznie gratulujemy!