Klasa 6b i 7a na szkoleniu w Poznaniu

20180323_115205-1152x648

W piątek, 23 marca 2018r. klasy 6b i 7a pod opieką p. Moniki Pokładeckiej, p. Joanny Pokładeckiej i p. Katarzyny Dudek wybrały się do Poznania na szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

W ramach XXII Targów Edukacyjnych wielu uczniów i ich nauczycieli mogło uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach. Szkolenie, w którym brali udział nasi uczniowie – „Cyberzagrożenia – bezpieczni w sieci” prowadził policjant, który uświadamiał uczestników, jakie zagrożenia czyhają na nich, jeśli nie będą świadomie i bezpiecznie korzystać z internetu. Prosto i przystępnie przedstawił szkodliwość niektórych zachowań młodych ludzi, które mogą prowadzić do problemów oraz jak się przed nimi ochronić. Uczniowie regularnie przypominają sobie zasady bezpiecznego korzystania z sieci w szkole na zajęciach komputerowych i zajęciach z wychowawcą, a szkolenie w Poznaniu na pewno poszerzyło ich wiedzę i jeszcze bardziej uczuliło na to, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z internetu.