Konkurs “Polacy w Bretanii”

DSC07571

23 marca 2018 roku odbyło się podsumowanie konkursu: „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, do którego zaprosił uczniów z Wielkopolski Departament Edukacji Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Opiekę nad przeprowadzeniem konkursu w naszej szkole sprawowały panie: A. Kanke, I. Wojciechowska
i E. Zachwieja.

Z radością przyjęliśmy wiadomość, że troje naszych uczniów: Nadia Naftaniuk z klasy 4c, Nadia Szymańska z klasy 4h i Paweł Łukasik z klasy 5d zostali laureatami tegorocznej edycji zatytułowanej „Polacy w Bretanii”.

Wręczenie nagród odbyło się podczas XXI Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Uczniowie otrzymali nagrody z rąk Pani  Marszałek Marzeny Wodzińskiej, Dyrektorów Departamentu: Doroty Kinal i Czesława Kruczka oraz Elżbiety Leszczyńskiej wielkopolskiego kuratora oświaty. Swoją obecnością zaszczycił zebranych Christophe Paoli, Attache ds. Nauki i Współpracy Uniwersyteckiej, Ambasady Francji w Polsce oraz przedstawiciele władz uczelni i administracji regionu Bretania. Uczniowie także mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą Targów Edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie „Polacy w Bretanii”,
a laureatom gratulujemy!