KONKURS „SŁODYCZOM NIE!”

W dniu 25.01.2017 r.  w ramach innowacji pedagogicznej  „Aktywność ruchowa i zdrowe nawyki żywieniowe jako świadomy wybór dziecka” zorganizowano szkolny konkurs pod hasłem „Słodyczom NIE!”, który polegał na przygotowaniu zdrowych zamienników słodyczy.
Uczniowie przygotowali szereg  deserów z wykorzystaniem zdrowych owoców, ziaren zbóż i niewielkiej ilości  miodu. Wszystkie desery, ciastka (bez dodatku  cukru) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem . Przepisy umieszczone zostały  w gablotach szkoły oraz na stronie  internetowej.

Najsmaczniejsze desery przygotowali  uczniowie kl. 3 g.

I miejsce zajęła Zuzanna Frątczak, która przygotowała owocowe smoothie, nutellę z awokado i ciasteczka „Samo zdrowie”. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Fleta za bakaliowy baton, Natalia Młodzikowska za bananowe babeczki oraz Oliwia Hudzińska za owocowy deser z jogurtem.

Przepisy – zobacz

Gratulujemy!

Skip to content