Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

100_5402

Z okazji święta bibliotek zaprosiliśmy uczniów do udziału w imprezach, które odbywały się w naszej bibliotece przez cały  październik. W czasie długich przerw uczniowie mieli okazje wziąć udział w „Spotkaniach z ciekawą książką”. Poznaliśmy przygody Aleksa, bohatera książki Grażyny Bąkiewicz „Mieszko, ty wikingu”. Duże zainteresowanie wzbudziła książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai “Tajemnica pływalni”. Uczniowie wszystkich klas sprawdzali swoją szybkość czytania i uzyskali  certyfikat szybkiego czytania. W październiku czytelnicy mieli niepowtarzalną okazję wypożyczenia „książki niespodzianki” czyli książki owiniętej w kolorowy papier. Dla uczniów, którzy chętnie rysują przygotowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Mapa naszej biblioteki”. Prace zostały wykonane różnorodną techniką – nawet w programie Paint. A tak świętowaliśmy Dzień Bibliotek.