Misyjna Majówka

Podobnie jak w roku ubiegłym, nasze Szkolne Ognisko Misyjne w dniach od 18 do 19 maja br. skorzystało z zaproszenia na Misyjną Majówkę do Rościnna. To Diecezjalne Spotkanie Ognisk Misyjnych z Archidiecezji Gnieźnieńskiej już po raz trzeci odbyło się w Domu Rekolekcyjnym położonym na terenie pięknego parku. Tegoroczne spotkanie miało formę warsztatów misyjnych, wypełnionych śpiewem i misyjnymi tańcami. W czasie spotkania z misjonarzem pracującym w Wenezueli dzieci jeszcze bardziej poznały realia misyjnego świata i dowiedziały się, co same mogą robić dla misji. Był też czas na terenową grę misyjną, wspólną modlitwę za misjonarzy i dzieci z krajów misyjnych, czas na zabawę na świeżym powietrzu, na ognisko i na wspaniałą integrację z rówieśnikami z innych szkół, którzy tak jak my zaangażowali się w niesienie pomocy dziełu misyjnemu.

Skip to content