Misyjna Majówka w Rościnnie

W dniach 24 i 25 maja 2018 r.,  już po raz czwarty odbyła się Misyjna Majówka – archidiecezjalne spotkanie dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w animację misyjną, w którym uczestniczyły dzieci także z naszego szkolnego Ogniska Misyjnego.

Bogaty program spotkania sprawił, że te dwa dni minęły bardzo szybko – jak same dzieci stwierdziły: za szybko. Misyjne warsztaty muzyczne i plastyczne, terenowa gra misyjna, spotkanie z misjonarzem, gry i zabawy sportowe, ognisko przy którym nie zabrakło wspólnego śpiewu i pieczenia kiełbasek, a przede wszystkim wspólna Eucharystia oraz nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej – wszystko to bardzo zintegrowało grupę i mimo dużej rozpiętości wieku uczestników (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do drugiej klasy gimnazjum) każdy znalazł tam coś dla siebie.

Wszyscy bardzo liczymy na to, że Misyjna Majówka odbędzie się ponownie za rok!