Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

dop8

Od piątku do niedzieli 17-19 czerwca w Dopiewie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Pantera Cup 2016”. W zawodach tych wystąpiło 12 drużyn, a wśród nich znalazły się dwie gnieźnieńskie drużyny:  Tuzinek SP 12 i Tuzinek SP 9 Gniezno. Oprócz gnieźnianek w turnieju wystąpiły drużyny: Pantery Dopiewo, Bukowia Buk rocz. 05 i 06, MTS Kwidzyn, KPR Jelenia Góra, Junior Gardeja, Lider Winnica, AZS Koszalin, Opty Mielno i UKS Jaktorów . W tegorocznych zawodach gnieźnianki  wypadły bardzo dobrze. Ostatecznie dziewczęta z Tuzinka SP 12 (na co dzień uczennice SP 12 Gniezno) wywalczyły III miejsce, a zawodniczki Tuzinka SP 9 – (na co dzień uczennice SP 9 Gniezno) IX miejsce. Oprócz  pucharów i medali organizatorzy wręczyli nagrody indywidualne. Do „Najlepszej SIÓDEMKI” turnieju została wybrana Weronika Wabińska – Tuzinek SP 12 Gniezno. . Wybrano również najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach, a w gnieźnieńskich drużynach były to:  Aleksandra Śmigowska – Tuzinek SP 12 i Zuzanna Powałowska – Tuzinek SP 9.
Skład naszej drużyny:
TUZINEK SP 9  Gniezno: Zuzanna Powałowska, Joanna Draheim, Wiktoria Guziałek, Kinga Kaczmarek, Sandra Borowska, Klaudia Banaszak , Edyta Pielka, Weronika Gołubowska, Monika Tomaszewska Jagoda Sowinska, Kinga Ciesielska.
Trenerki: p. Anna Ignaszak i p. Milena Sztyma.