“Opatrunek na ratunek”

DSC06924

W marcu, we współpracy z Fundacją pomocy humanitarnej „Redemptoris missio” w Poznaniu, zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Opatrunek na ratunek”. Celem akcji była zbiórka różnego rodzaju środków opatrunkowych, strzykawek, rękawiczek medycznych itp., których bardzo brakuje w ubogich krajach misyjnych. Tam każdy bandaż jest na wagę złota!  Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych uczniów i ich rodziców. Dzieci z Ogniska misyjnego posegregowały i popakowały  te wszystkie zebrane środki, a następnie zostały one przekazane do wspomnianej Fundacji, która zajęła się ich transportem do Afryki. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie kolejny raz pokazali, jak wrażliwe i otwarte na potrzeby innych są ich serca. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję bardzo dziękujemy!