Pasowanie pierwszoklasistów

DSC08427

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się hymnów, piosenek, wiadomości o Polsce i szkole. 9 października 2018 r. do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I przybyli rodzice, zaproszeni goście i uczniowie z kl. 1a z wych. p. Marią Nowakowską, kl. 1b z wych. p. Justyną Kaszyńską i kl. 1c z wych. p. Danutą Bosacką – Leśniczak.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły dzieci odśpiewały hymn państwowy i hymn szkoły. Wspaniałą oprawę artystyczną przygotowały p. K. Posłuszny z klasą 3a i p. H. Różak z klasą 2c, wyruszając z dziećmi w wierszach, piosenkach i tańcach od Zakopanego do Gdańska.
“Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą” – tak ślubowali uczniowie na sztandar szkoły.
Uczniowie otrzymali na pamiątkę Akt Pasowania na Ucznia i pierwszą w życiu legitymację szkolną.