Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 1 października 2015 roku w hali GOSIR odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Hurysz, Rodzice, Dziadkowie. Przedstawiciele każdej klasy I zaprezentowali wierszyki, a  klasa 1d pod okiem wychowawczyni przygotowała program taneczny. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie oraz pasowanie przez dotknięcie ramienia ucznia „ołówkiem”. Dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Po uroczystym pasowaniu przez Dyrekcję Szkoły i wspólnym zdjęciu, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, odblaski do plecaków i słodycze. Całą oprawę uroczystości prowadziły i przygotowały wychowawczynie klas III – p. Izabela Zawadzka i p. Anna  Wiercińska.