Rajd Klubowy

20170930_085208

Dnia 30 września 2017 r. rozpoczęliśmy wędrówki piesze w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego. 14 uczniów naszej szkoły zebrało się na Dworcu PKP, by pociągiem wyruszyć do Jankowa Dolnego, a stamtąd pieszo wrócić do Gniezna. Podczas 12,5 km trasy pogoda nam dopisywała i mogliśmy podziwiać piękno jesiennej przyrody, a także obserwować zwierzęta. Mijając stawy hodowlane zauważyliśmy czaple siwe oraz rzadką czaplę białą. Racząc się słodkimi jeżynami podziwialiśmy piękną pajęczynę pająka krzyżaka. Na postoju towarzyszył nam przemiły pies, a na końcu widzieliśmy (niestety martwego) zaskrońca. Mieliśmy czas na krótki odpoczynek, który spędziliśmy na gminnym placu zabaw i mimo przejścia dużej liczby kilometrów, nikomu nie chciało się spokojnie siedzieć na ławce. To był naprawdę wspaniale spędzony czas, a kolejna okazja czeka nas za miesiąc, podczas I Rajdu „Jesienne wędrowanie” im. K. Helmin.