Rajd „Na początek”

Dnia 3 października zapoczątkowaliśmy działalność Koła Turystycznego. W tym roku szkolnym, w dobie epidemii, musieliśmy wprowadzić kilka obostrzeń:

  1. Nie przyjmowani są nowi członkowie.
  2. Rajdy organizowane są przez naszą szkołę, wyłącznie dla naszych uczniów.
  3. Rajdy mogą odbywać się w grupie do 15 uczniów, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  4. Podczas zajęć w sali uczestnikami mogą być uczniowie tylko jednej klasy.

Zgodnie z zasadami w pierwszym, naszym rajdzie klubowym brało udział 11 uczniów. Autobusem GPKS już o 7.35 wyruszyliśmy do Pawłowa, skąd polnymi i leśnymi drogami mieliśmy wrócić do Gniezna. Dziesięciokilometrową trasę rozpoczęliśmy wspólnym zdjęciem przed kościołem św. Marcina w Pawłowie. Podczas naszej wędrówki sprawdzaliśmy czy w mijanym lesie rosną jadalne grzyby, ale trafialiśmy tylko na czerwone muchomory. Po drodze podziwialiśmy krajobraz, również z ambony, którą wcześniej sprawdziła dla nas Pani Joanna Pokładecka. Pełni dobrego humoru o 10.45 doszliśmy do naszej mety – Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Skip to content