Samorządność uczniowska dla szkół podstawowych

m1

Dnia 21 października 2016r. w Gimnazjum nr 2 odbyło się szkolenie dla członków samorządów uczniowskich szkół podstawowych „Samorządność uczniowska dla szkół podstawowych”. Szkolenie prowadziła i koordynowała prace uczniów pani Anna Bentyn z Gimnazjum nr 2. Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Cieślak z klasy 5 c, który jest wiceprzewodniczącym naszego Samorządu Uczniowskiego oraz pani Joanna Pokładecka. Mikołaj uczestniczył w intensywnych warsztatach opartych na aktywności uczniów, dotyczących takich tematów jak: zadania samorządu uczniowskiego, przepisy prawne dotyczące SU, prowadzenie dokumentacji, rola opiekuna samorządu, oraz kierowanie grupą czyli angażowanie kolegów i koleżanek w prace samorządu. Mikołaj, mimo iż był jedynym przedstawicielem naszej szkoły, godnie ją reprezentował, był kreatywny i otwarty na współpracę z uczniami z innych szkół.