Spacer „Traktem Królewskim”

20190608_084613

Naszym ostatnim wyjściem w tym roku szkolnym był spacer „Traktem Królewskim” z aplikacją „Królika GOń”. Jedenastu uczniów w sobotę 8 czerwca 2019 r., rozpoczęło wędrówkę na Dworcu PKP, gdzie znajduje się pierwszy punkt szlaku. Niestety okazało się, że aplikacja nie u wszystkich działa prawidłowo, były problemy ze złapaniem sygnału i zaliczeniem początkowych obiektów. W większości „operacja” się udała, więc mogliśmy rozpocząć wędrówkę. Aplikacja wskazywała trasę i miejsca do odwiedzenia, dostarczała wiadomości oraz zadawała pytania, dzięki czemu spacer okazał się wyśmienitą grą terenową, podczas której poznawaliśmy historię naszego miasta, zdobywaliśmy punkty i osiągaliśmy wyższą pozycję w grodzie gnieźnieńskim. W końcu dowiedzieliśmy się też co na przykład z naszym miastem miał wspólnego królik szofer, czy medyk. Podążając za aplikacją przeszliśmy 8 km ulicami naszego miasta, odwiedzając najciekawsze zakątki.

Rajd Integracyjno – Sportowy (więcej…)