Spotkanie z lekarzem

W dniu 25.01.2017 r., w ramach innowacji pedagogicznej „Aktywność ruchowa, zdrowe nawyki żywieniowe jako świadomy wybór dziecka”, odbyło się spotkanie uczniów klas IV z lekarzem –  Panem Leonardem Maciejewskim.

Celem spotkania było przedstawienie uczniom skutków nieprawidłowego żywienia i braku aktywności fizycznej z punktu widzenia medycznego oraz zachęcenie dzieci do zmiany nawyków.

Pan doktor w bardzo obrazowy sposób przedstawił uczniom następstwa  świadomego lub nieświadomego rezygnowania z niektórych produktów żywieniowych  na rzecz słodyczy, słodzonych  napojów  oraz braku ruchu.
Uczniowie pozyskali wiedzę na temat tego, które produkty należy wyeliminować z diety na rzecz owoców i warzyw oraz  jakie schorzenia może wywołać niewłaściwe  żywienie .
Pan doktor odpowiedział także na szereg  pytań nurtujących uczniów i ich opiekunów.

Skip to content