Światowy Dzień Chorego

Obchodzony na całym świecie w dniu 11 lutego Światowy Dzień Chorego stał się wspaniałą okazją, by przygotować dla chorych laurki z życzeniami.

Św. Jan Paweł II, w czasie I pielgrzymki do Ojczyzny, tak mówił do chorych: „Jesteście wszędzie w społeczeństwie, a zwłaszcza  w Kościele, ważni i szczególnie cenni, jesteście na wagę złota”. Dzieci na spotkaniu Ogniska Misyjnego bardzo chętnie wzięły do ręki kredki, pastele, kolorowy papier i nożyczki, i tak jak potrafiły najpiękniej – przygotowały kolorowe laurki dla tych, którym choroba nie pozwala wyjść z domu. Był to także czas na rozmowę o tym, jak ważne jest, abyśmy my – zdrowi nie zapominali o tych, którzy cierpią, abyśmy chętnie ich odwiedzali, obdarzając dobrym słowem i uśmiechem, byśmy tak jak św. Jan Paweł II dostrzegali, że każdy chory jest naszym skarbem.

Skip to content