Święto Niepodległości z Seniorami

W dniu 08.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno- muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla licznie zebranych seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Treść inscenizacji nawiązywała do wydarzeń sprzed 99 lat. Mali aktorzy recytowali wiersze mówiące o naszej Ojczyźnie. Zabrzmiały także znane patriotyczne pieśni. Pani prezes związku, Krystyna Scholtz-Chruściel wyraziła wielką radość ze wspólnego świętowania i podkreśliła jak wielkie znaczenie ma obecność uczniów, reprezentantów młodego pokolenia, którzy wraz z seniorami pochylają się nad wydarzeniami, które były udziałem minionych pokoleń. Niejedna łza  zakręciła się w oku przybyłych seniorów, nastrój zadumy i refleksji nad losami naszego narodu udzielił się wszystkim uczestnikom tej podniosłej uroczystości. Dla uczniów naszej szkoły była to z całą pewnością okazja do zaprezentowania swoich artystycznych talentów i promocji szkoły, jako miejsca, gdzie przekazuje się wartości narodowe i patriotyczne. Uczniowie otrzymali gromkie brawa i słodkie upominki. Międzypokoleniowe spotkanie zakończył wspólny śpiew pieśni patriotycznych.