Warsztaty dla dzieci „Mały piekarz”

W czwartek 21 listopada uczniowie z klasy 3 a i 3 b udali się na wycieczkę do piekarni Glanc w Witkowie. Uczestniczyli tam w warsztatach „Mały piekarz”. Zapoznali się  z wyposażeniem oraz systemem pracy piekarni, obowiązkami piekarza i surowcami używanymi do produkcji wypieków. Dużą radość sprawiło dzieciom własnoręczne wyrabianie z ciasta bułek o wymyślonych przez siebie kształtach. W czasie oczekiwania na wypieki dzieci zostały poczęstowane sokiem i kruchymi ciastkami. Na zakończenie zajęć zostały wręczone dyplomy „Małego piekarza”, a swoje małe, piekarnicze dzieła uczestnicy wycieczki mogli zabrać do domu. Po pobycie w piekarni dzieci udały się do sali zabaw Superland, gdzie mile spędziły czas wśród kolorowych kulek, zjeżdżalni i licznych zabawek. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, wszyscy radośni i zadowoleni wrócili do domu.