Wizyta klasy 7a w Muzeum Początków Państwa Polskiego

W piątek, 14 czerwca, klasa 7a wybrała się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Zaczęliśmy od czystych przyjemności, czyli lodów i przyjaznych rozmów na gnieźnieńskim rynku. Potem przeszliśmy się nad jeziorem Wenecja i dotarliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie najpierw dowiedzieliśmy się jak zbroili się i bronili średniowieczni wojowie.

Dwóch odważnych uczniów- Igor i Kuba przywdziali stroje bitewne w stylu średniowiecznym. Po tej lekcji przeszliśmy do innej sali na warsztaty pisania. Uczniowie sprawdzili, czy potrafiliby pisać piórkiem na pergaminie jak robili to średniowieczni skrybowie. Uczniowie świetnie się bawili, a jednocześnie jeszcze na koniec roku zdobyli kolejną porcję wiedzy z historii Polski.
Skip to content