Wycieczka do lasu – klasy 3a i 2a.

Dzień pełen emocji, wzruszeń i nauki! Odkrywanie tajemnic lasu rozpoczęliśmy od zwiedzania starej, zabytkowej leśniczówki. Naszym przewodnikiem był przemiły podleśniczy i edukator pan Marek Dobroczyński. Dzielił się z nami tajemnicami starej budowli i swoją olbrzymią wiedzą. Podziwialiśmy biurko leśniczego z ukrytymi schowkami, trofea myśliwskie oraz ekspozycje zwierząt leśnych.
Mieliśmy okazję podziwiać multimedialną makietę przyrodniczą największego skarbu tego obszaru – uroczyska i rezerwatu „Czeszewski Las”.
Zapoznaliśmy się z mundurem, pracą i narzędziami leśnych drwali.
Była również Instalacja edukacyjna „Rzeka”. Przemieszczaliśmy się korytarzem modelu rzeki od źródła do ujścia wykonując szereg zadań. Zabawa uświadomiła dzieciom jak ważna jest woda dla zwierząt i ludzi oraz dlaczego należy o nią dbać i chronić.
Próbowaliśmy swoich sił na leśnej siłowni terenowej. Śmiechu nie było końca.

Olbrzymią atrakcją stanowiła przeprawa promem górnolinowym na drugi brzeg Warty do rezerwatu. Tam w specjalnie wyznaczonym miejscu, w otoczeniu starych dębów, leśnik rozpalił ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chlebek.

Skip to content