Wycieczka do Ustki

W dniach 20-23.06.2022r. uczniowie klas 5a i 5b pojechali na czterodniową wycieczkę do Ustki. Po drodze do miejsca docelowego dzieci zwiedziły Szymbark, gdzie zobaczyły m.in. największy fortepian oraz najdłuższą deskę na świecie, zwiedziły Dom do góry nogami, a po przejażdżce wozami wspięły się na punkt widokowy w Wieżycy. W Ustce i w okolicach uczniowie poznali przyrodnicze, kulturalne i i historyczne walory regionu. Zwiedzili Słowiński Park Narodowy, Wydmę Orzechowską, bunkry Blüchera. Mieli również lekcję pszczelarstwa, rejs statkiem po morzu, a Ustkę obejrzeli jadąc turystyczną ciuchcią. Na uczestników wycieczki czekały dodatkowe atrakcje, takie jak lody, gofry, kiełbaski przy ognisku. W drodze powrotnej dzieci miały jeszcze okazję uczestniczyć w pokazie karmienia fok w Dolinie Charlotty. Na koniec każdy uczeń otrzymał mały upominek. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń i pięknych wspomnień.

Skip to content