Wycieczka klas 8 do Łodzi

W czwartek 07.10.2021 klasa 8e oraz grupa uczniów z klasy 8b i 8d wyjechała na wycieczkę do Łodzi. Program obejmował wizytę w Centrum Nauki i Techniki oraz w Teatrze Wielkim.

Najpierw uczniowie odwiedzili Centrum Nauki i Techniki, gdzie bawiąc się, poznawali tajniki naszego świata. Zdobywanie wiedzy było bardzo ciekawe i zupełnie inne niż w szkole. Na pięciu piętrach umieszczono różne stanowiska, przyrządy i urządzenia. Można było losować pierwiastki chemiczne, grać na podłogowym pianinie, badać poziom hałasu, słuchać odgłosów przyrody, sprawdzić działanie elektrowni jądrowej, zobaczyć, jak działa siła odśrodkowa i wiele innych. Uczniowie obejrzeli tez film w kinie sferycznym. Czy kosmici istnieją, czy jest inna cywilizacja, czy też jesteśmy sami we wszechświecie? Na te pytania próbowali odpowiedzieć twórcy tej produkcji. Wizyta w centrum wszystkim się podobała, a swobodne eksperymentowanie poszerzyło wiedzę zdobywaną w szkole.

Wieczorem uczniowie udali się do Teatru Wielkiego na spektakl „Grek Zorba”. Przedstawienie było wyjątkowe, gdyż był to balet. Opowiadał o Greku, który cieszy się tym, co przynosi mu los, a w trudnych chwilach zaczyna tańczyć. Jest to też historia nieszczęśliwej miłości do młodej kobiety oraz przyjaźni Zorby z Anglikiem, który uczy się od Greka optymizmu i radości życia. Wszyscy w skupieniu oglądali tańczących, których nagrodzili owacjami na stojąco. Widowisko dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy planują już następną.

Skip to content