Wycieczka klasy 7b po Gnieźnie

Cudze chwalicieswego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. Coś w tym jest, dlatego uczniowie klasy 7b po powrocie z czterodniowej wycieczki na Warmię i Mazury wzięli sobie na poważnie słowa Stanisława Jachowicza i postanowili, że w piątek 14 czerwca zwiedzą jeszcze nasze miasto i poznają historię Gniezna oraz najważniejsze ciekawostki z nim związane.

Cała wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia sali edukacyjnej „Ognik” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, pożarniczego, mobilnych symulatorów zagrożeń pożarowych oraz rzeczywistych scenek pozwoliły uczestnikom wycieczki zapoznać się z najważniejszymi zasadami jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozów strażackich i zobaczenia z bliska sprzętu ratowniczego. Dużą frajdę sprawiło także pryskanie wodą z węża strażackiego i wejście do zadymionego pomieszczenia, aby zobaczyć z bliska w jakich warunkach pracują strażacy. Po zakończeniu zajęć w budynku Straży Pożarnej, spotkaliśmy się z przewodnikiem i spacerując po mieście poznaliśmy ciekawe i nieznane większości ciekawostki o naszym mieście. Słuchając ciekawych historii przeszliśmy do Katedry Gnieźnieńskiej pw. Wniebowzięcia NMP, aby zwiedzić najważniejszy zabytek naszego miasta, miejsce, w którym znajdują się relikwie św. Wojciecha, a także bezcenny zabytek, czyli Drzwi Gnieźnieńskie. Na koniec wycieczki weszliśmy jeszcze na wieżę Katedralną, aby obejrzeć nasze miasto z góry. Zmęczeni, ale za to w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły, wstępując po drodze jeszcze na lody. Tym samym zakończyliśmy pełen wrażeń i atrakcji nasz wycieczkowy tydzień.
Skip to content