XIII Kolorowy Rajd Integracyjno – Sportowy

20 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Moniki Pokładeckiej i p. Anny Borkowskiej wzięli udział w XIII Kolorowym Rajdzie  Integracyjno – Sportowym o tematyce wojskowej, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kłecku.  Założeniem rajdu było przede wszystkim:
– upowszechnianie sportu,
– popularyzacja czynnych form wypoczynku,
– promocja zdrowego stylu życia,
– upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności kraju, turystyki i krajoznawstwa
– ukazanie uczestnikom rajdu piękna Ziemi Kłeckiej
– integrację środowisk niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi.

Nasi uczniowie pieszo pokonali odcinek  Brzozogaj – Kłecko (9 km). Po dotarciu na metę wszyscy świetnie się bawili i brali udział w wielu konkurencjach oraz  uczestniczyli w pokazie pojazdów wojskowych, którymi później uczestnicy rajdu byli przewożeni.

Nasi uczniowie zajęli:
I miejsce w konkursie wiedzy o tematyce wojskowej
I miejsce w konkursie muzycznym na zaśpiewanie piosenki wojskowej.
II miejsce na najciekawszą musztrę,
III miejsce w konkursie sprawnościowym na przeciąganie liny.
Pogoda nam tego dnia dopisała i wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni z mile spędzonego czasu wróciliśmy do domu.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu.

 

Skip to content