XVI Rajd Niepodległości

11 listopada po raz szesnasty uczestniczyliśmy w Rajdzie Niepodległości, by uczcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rajd przebiegał w iście zimowej scenerii, ulicami upamiętniającymi różne wydarzenia i postacie historyczne, np.: 28 grudnia, Mariana Wachtla, Obrońców Gniezna, Armii Poznań, Wiosny Ludów, Wolności. Byliśmy także na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej, by oddać hołd 260 pochowanym tam Powstańcom. Pod koniec rajdu wzięliśmy udział w uroczystościach pod pomnikiem Bolesława Chrobrego i kibicowaliśmy uczestnikom II Biegu Niepodległości. Na mecie rajdu wzięliśmy udział w konkursie wiedzowym na temat Powstania Wielkopolskiego, a trzy uczennice: Amelia Fiebich, Agata Kulpińska i Olga Kulpińska, otrzymały odznakę pieszą w stopniu Popularnym, którą otrzymały z rąk Prezesa PTTK Gniezno – Pana Krystiana Grajczaka.

Skip to content