„ŻYJ ZDROWO, BEZPROBLEMOWO!”

W świetlicy szkolnej realizowany jest program profilaktyczny „Żyj zdrowo, bezproblemowo”. Działania podejmowane podczas realizacji programu są dostosowane do odbiorcy, koncentrują uwagę uczniów na tym, co jest dla nich dobre i zdrowe. Podczas prowadzonych zajęć poruszane są następujące treści związane z: alkoholem, substancjami psychoaktywnymi, papierosami, nadużywaniem gier, Internetu i telefonu komórkowego, przemocą rówieśniczą, cyberprzemocą i odizolowaniem. Oprócz systematycznych zajęć tematycznych w świetlicy szkolnej, uczniowie wzięli także udział w warsztatach z Pedagogiem i Psychologiem Szkolnym – „Alkohol i inne substancje psychoaktywne”, „Emocje- jak sobie z nimi radzimy?” oraz w warsztatach z Panią Kucharką na temat zdrowego odżywiania „ W zdrowym ciele zdrowy duch!”.

Skip to content