Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

"Finanse a Matematyka"

Galeria > 2014/2015

Powiatowy Konkurs "Finanse a Matematyka"

W sobotę 14 marca 2015 r. w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie, przy ul. Spichrzowej 4, odbył się XIV Powiatowy Konkurs "Finanse a Matematyka" organizowany przez Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Ministerstwa Finansów.  
Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat rozliczenia podatku dochodowego oraz zdobywanie praktycznych umiejętności prawidłowego wypełnienia formularza PIT przez internet. Z tego względu uczniowie wypełniali zeznania na stanowiskach komputerowych, na formularzach pobranych ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Konkurs polegał na wypełnieniu zeznania rocznego PIT wraz z załącznikiem PIT/O, na podstawie treści zadania, przedstawiającej sytuację finansową, rodzinną i zawodową,  hipotetycznego podatnika.

Naszą szkołę reprezentowali:
• Aleksandra Szymańska klasa 6d
• Dominik Andrzejczak klasa 6b
• Ola Chojak klasa 6c
Konkurencja była naprawdę duża, nasi uczniowie byli jednak bardzo dobrze przygotowani i pokonali innych uczestników zajmując I, II i V miejsce.
Uczniowie naszej szkoły oprócz wysokich miejsc indywidualnych:
I miejsce -  Aleksandra Szymańska
II miejsce  - Dominik Andrzejczak
V miejsce  - Ola Chojak
zwyciężyli również w kategorii zespołowej i wywalczyli Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego.
Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, odbyło się w dniu 17 kwietnia br. w Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.
Nasza szkoła brała w tym konkursie udział po raz pierwszy, tym bardziej wszystkich cieszy ogromny sukces naszych uczniów. Składamy im serdeczne gratulacje.


www.gim4.gniezno.pl - zobacz zdjęcia z konkursu

Monika Pokładecka

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego