Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Wyjątkowy gość w naszej szkole

Galeria > 2013/2014

We wtorek 17 czerwca naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – ks. Arcybiskup  Dieudonne Nzapalainga z Republiki Środkowej Afryki. Ks. Arcybiskup przyjechał do Polski na zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, aby dać świadectwo o życiu chrześcijan w Środkowej Afryce, doświadczających wojny, prześladowań i głodu. Wraz z nim przyjechali do nas z Warszawy pracownicy tej organizacji: ks. Rafał Cyfka i s. Agnieszka Duda oraz dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Gnieźnie – ks. Franciszek Jabłoński i proboszcz parafii bł. Bogumiła – ks. Krzysztof Walkowski.
Spotkanie
w sali gimnastycznej przebiegało w bardzo radosnej, serdecznej atmosferze. Po powitaniu przez panią dyrektor Arletę Wojdanowicz, przedstawiciele dzieci z Ogniska Misyjnego, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, zapewnili ks. Arcybiskupa o solidarności  z dziećmi Afryki, czego wyrazem było przekazanie na ręce naszego Gościa przyborów szkolnych i zeszytów dla ich rówieśników z Republiki Środkowej Afryki. Ks. Arcybiskup z ogromną radością i wdzięcznością przyjął ten dar, a następnie dzielił się z nami swoim doświadczeniem życia w tym dotkniętym wojną kraju misyjnym.
To wyjątkowe spotkanie stało się także okazją do uroczystego zakończenia rocznej pracy w Ognisku Misyjnym. Każde dziecko, które należało w tym roku do Ogniska i sumiennie pracowało – zostało nagrodzone, a nagrody wręczali: ks. Arcybiskup i ks. Dyrektor PDM.
Na zakończenie ks. Arcybiskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom uczestniczącym w spotkaniu, a my zapewniliśmy, że dalej, tak jak potrafimy, będziemy wspierać dzieci z dalekiej Afryki i pracujących wśród nich misjonarzy.  

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego