Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Misjonarz z Papui Nowej Gwinei w naszej szkole

Galeria > 2014/2015

W czwartek, 2 października, nasze Szkolne Ognisko Misyjne odwiedził ks. Marian Zalewski – misjonarz pracujący przez ponad 20 lat w Papui Nowej Gwinei, a później przez 4 lata w Meksyku.
Dla dzieci było to wyjątkowe spotkanie. Po raz pierwszy miały okazję posłuchać opowieści o tak odległym, egzotycznym i prawdziwie misyjnym kraju, jakim jest Papua Nowa Gwinea. Dowiedziały się, jak żyją tam ich rówieśnicy, co jedzą, w jakich warunkach mieszkają, w jakich językach się porozumiewają. Ks. Misjonarz opowiadał o swoim życiu na misjach, o ludziach, których spotykał, o Aniołach… Zachęcał dzieci do modlitwy i ofiary za misje. „Teraz, w październiku, bierzcie chętnie do ręki różaniec, namawiajcie swoich domowników do wspólnej modlitwy” – zachęcał słuchających go z wielką uwagą małych misjonarzy. „Ofiarujcie za misje każde swoje cierpienie: ból zęba czy jakiś smutek. Módlcie się często do swojego Anioła Stróża, przy każdej okazji: gdy idziecie do szkoły, przed lekcjami, w czasie zabawy… Starajcie się też zawsze zauważać obok siebie tych, którzy potrzebują pomocy – to wielkie zadanie dla was, abyście zawsze nieśli pomoc tam, gdzie ktoś jej potrzebuje!”.
Na pamiątkę tego spotkania ks. Marian pozostawił nam piękny obraz Matki Bożej z Papui Nowej Gwinei. My w zamian obiecaliśmy, że będziemy się za ks. Mariana modlić – zarówno wspólnie na spotkaniach, jak i indywidualnie w swoich domach.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego