Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Spotkanie z misjonarzami

Galeria > 2014/2015

We wtorek 16 czerwca br. zaprosiliśmy do naszej szkoły państwa Barbarę i Aleksandra Szanieckich, świeckich misjonarzy pracujących na misjach w Tanzanii. Spotkanie z nimi na długo pozostanie w naszej pamięci!
Jako świeccy misjonarze pracują od 13 września 2007 r. (pan Aleksander, z wykształcenia magister ekonomii, pani Barbara, z wykształcenia magister inżynier i teolog). Nigdy wcześniej nie planowali wyjechać na misje, jednak po przejściu na emeryturę postanowili ofiarować coś więcej z siebie innym. Swoją postawą i życiem dają świadectwo wiary i mówią, że zostaną w Tanzanii tak długo, jak Pan Bóg zechce.
Pani Barbara pięknie opowiadała nam o codziennej pracy misyjnej, o tym, jak wygląda życie, zwłaszcza dzieci, w tym dalekim, afrykańskim kraju, a pan Aleksander wszystko to ilustrował niesamowitymi zdjęciami.
Uczestnicząc w tym niecodziennym spotkaniu kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się, jak piękne jest życie, kiedy daje się coś z siebie innym; życie przepełnione miłością, otwartością i troską o drugiego człowieka.  


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego