Rościnno - ognisko misyjne

Wycieczki > 2012-13

Zakończenie rocznej pracy Ogniska Misyjnego

W sobotę, 15 czerwca 2013 r. dzieci należące do Ogniska Misyjnego oraz te, które wspomagały naszą działalność, wyjechały do Rościnna, by tam podziękować Panu Bogu za cały rok spotkań, podsumować to wszystko, co przez ten czas udało im się zrobić, czego nauczyć, kogo poznać.
Wspaniałą okazją do wspólnego dziękczynienia była Msza św. w kaplicy domu rekolekcyjnego, w czasie której pamiętaliśmy także o misjonarzach i o dzieciach z krajów misyjnych. Po Mszy św. dzieci przeszły do ogrodu pod grotę Matki Bożej, gdzie, prosząc o udane wakacje, ofiarowały Maryi zrobione przez siebie bukieciki kwiatków.
Po duchowej uczcie przyszedł czas na zabawę! Dom rekolekcyjny położony jest w pięknym parku, w pobliżu którego znajduje się jezioro. Jest więc gdzie biegać i bawić się. W ruch poszły piłki, skakanki, gry. Był też wspólny spacer nad jezioro… A gdy już wszyscy opadli z sił przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku, wesoły śpiew i pieczenie kiełbasek. Na zakończenie dzieci, które w mijającym roku szkolnym wyróżniały się w pracy w Ognisku Misyjnym otrzymały nagrody.
Tak to już jest, że miło spędzony czas zawsze wydaje się za krótki. Dzieci nie kryły żalu, że to już koniec wyjazdu i koniec pracy w Ognisku Misyjnym. Ale przecież po wakacjach znowu się spotkamy i będziemy kontynuowali to ważne dzieło!

Ewa Zachwieja