Scena Szkolna 2012

Galeria > 2011/2012

Trudno uwierzyć, że III Przegląd - Scena Szkolna 2012 już za nami. 7 marca 2012 roku udaliśmy się w „Podróż dookoła świata”. A była to wyprawa niezwykła!
Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna Pana Czesława Kruczka, Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców, Opiekunów i głównych bohaterów widowiska- utalentowanych Uczniów gnieźnieńskich szkół: SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9.
Przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata podziwialiśmy występy młodych artystów. Zachwyt zebranych wzbudziły prezentacje wokalne i instrumentalne, popisy tancerzy i przedstawienia teatrów szkolnych. Na scenie zabrzmiała muzyka bębnów, fletów i instrumentów klawiszowych. Tancerze zaprezentowali układy w rytmach hiszpańskich, irlandzkich i amerykańskich. Podziwialiśmy taniec lalek, teatr masek, występ teatru „Pyza”. Wokaliści przypomnieli znane szlagiery z różnych regionów świata, a młodzi malarze wystawili, wykonane przez siebie, szkice ołówkiem znanych budowli. Zebrani mogli podziwiać perfekcyjnie przygotowane widowisko i wspaniałe stroje artystów. Oklaskom i radości nie było końca.
Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali upominki. Pamiątkowe statuetki opiekunom grup wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Pani Arleta Wojdanowicz.
Bardzo dziękujemy Sponsorom i Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach. Zapraszamy za rok!
Organizatorzy:
Mirosława Kiełpińska, Ewa Humeniuk, Małgorzata Sobczak