Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty

Galeria > 2012/2013

Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Każdy człowiek potrzebuje miłości i na nią zasługuje. Jak pisał Ks. Jan Twardowski:

„Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny!”

Dnia 14 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 2d, 6b i 6e uczestniczyli w spotkaniu z okazji zakończenia I półrocza terapeutycznego warsztatów terapii zajęciowej w Gnieźnie. Na scenie gnieźnieńskiego MOK-u zaprezentowali program artystyczny dedykowany pracownikom, a przede wszystkim uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej. Występ przed tak wspaniałą publicznością, wśród której nie zabrakło również przedstawicieli władz lokalnych, był nie tylko okazją, aby uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne, ale przede wszystkim sposobnością, by uwrażliwić dzieci na potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Nie zabrakło łez wzruszenia i przejawów spontanicznej radości.  Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem. Ostatnim punktem spotkania było wspólne świętowanie przy ciastkach i herbatce.
Uczniowie naszej szkoły mogli również obejrzeć, a także zakupić piękne rękodzieła wykonane przez uczestników terapii zajęciowej w Gnieźnie.
„Nierówni potrzebują siebie, im łatwiej zrozumieć, że każdy jest dla wszystkich”.
Nasza postawa pełna życzliwości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych wyraziła się w konkretnym działaniu, a wszyscy uczestniczy tego spotkania mogli odczuć, czym jest prawdziwa, niekłamana wdzięczność.

Dnia 20.06.2013r. uczniowie klasy 2d odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, po których oprowadziła nas pani kierownik Kamila Wesołowska-Czajka. Dzieci mogły towarzyszyć uczestnikom zajęć w poszczególnych pracowniach. W pracowni stolarskiej, w której powstają m.in. ramki do obrazów, zegary ze sklejek, dzieci otrzymały drewniane aniołki i serduszka. Zwiedziły również pracownię poligraficzną i komputerową. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się jak powstaje witraż, wyroby plastyczne i ceramiczne. Uczniowie zauważyli jak wiele cierpliwości wymaga stworzenie obrazów z nasionek. W pracowni kaletniczej otrzymały upominki - kolorowe portfele i podziwiały wykonywanie innych przedmiotów ze skóry. Mogły zobaczyć prawdziwe krosna, na których powstają wspaniałe gobeliny. Wszystkim podobały się wyroby z włóczki i filcu. Chwile relaksu i odpoczynku spędziliśmy w sali rehabilitacyjnej i w pracowni muzykoterapii. Zachwyciły nas nie tylko wytwory pracy osób niepełnosprawnych, ale ich niekłamana radość i szczęście widoczne na twarzach. Rękodzieła podopiecznych można zobaczyć i zakupić nie tylko na festynach, ale również w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, a wiele z nich zobaczyć na stronie internetowej:
http://www.razemgniezno.pl. Wierzymy, że taka forma nauki zaowocuje w przyszłości społeczeństwem otwartym, życzliwym, zdolnym do empatii i niesienia pomocy innym.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego