Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Kongres Misyjny 2015

Galeria > 2014/2015

W sobotę 13 czerwca br. przedstawiciele naszego Ogniska Misyjnego uczestniczyli w IV Krajowym Kongresie Misyjnym Dzieci, który odbywał się w Warszawie, na hali Torwar. Kongres był wielkim misyjnym świętem, na które przyjechały dzieci z całej Polski (razem było nas tam blisko pięć tysięcy!). Każdej  z diecezji przydzielono kontynent, który dzieci miały reprezentować na Kongresie swoim strojem. Nam przypadła w udziale Ameryka – stąd kolor czerwony naszych pelerynek i pióropusze na głowie.
Gościem honorowym Dziecięcej Stacji Kongresowej był prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoni, który przekazał nam pozdrowienia od Ojca Świętego Franciszka i zachęcił do dzielenia się z innymi radością spotkania z Chrystusem. Wspólna modlitwa, spotkania z misjonarzami, koncert Zespołu "Dzieci z Brodą” pod kierownictwem Joszki Brody, czas na tańce i zabawę – wszystko to wypełniło program Kongresu.
A po Kongresie... czas, by choć troszkę zwiedzić Warszawę: najpierw spacer po Królewskich Łazienkach (wśród wiewiórek i pięknych ptaków), później Plac Zamkowy ze słynną kolumną króla Zygmunta III, Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką, czas na zakup pamiątek i, choć z żalem, trzeba było wracać do domu…


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego