Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

2014/2015

Świetlica

Świetlica czynna od godziny 7.00 do 17.00
*********************************************************************************************************************************

Dama i Dżentelmen świetlicy 2014/2015

Zgodnie z tradycją świetlicową w czerwcu dzieci wybierały damę i dżentelmena. Każdy chętny świetliczak mógł zagłosować na jednego chłopca i jedną dziewczynkę. Wybory wzbudzały wśród dzieci wiele emocji i każdy z niecierpliwością oczekiwał na ogłoszenie wyników.  
W tym roku szkolnym tytuł  Damy i Dżentelmena zdobyli:

Julia Danielewicz z kl.2b
Adam Kozanecki z kl.3b
Gratulujemy zwycięzcom.Spotkania z książką

Przez cały rok szkolny świetliczaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej. Spotkania te bardzo przypadły dzieciom do gustu, gdyż chętnych do udziału w nich było zawsze wielu. Pani Ewa Jaworska w zabawny sposób przybliżała dzieciom ciekawe  książki, przeplatając czytanie fragmentów bajek  konkursami i zabawami. Na koniec roku szkolnego dzieci serdecznie podziękowały za wspólną zabawę i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę z podpisami wszystkich uczestników.

Zajęcia w bibliotece

Dnia 28 maja uczniowie klasy 1f uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, opartych na książce „120 Przygód Koziołka Matołka” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Dzieci brały udział w wielu konkursach, grach i zabawach.

Bezpieczne ferie
W czwartek  12 lutego 2015r. w  świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Kuratorem Sądu Rejonowego w Gnieźnie.  Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych.
Prowadzący spotkanie przypomniał dzieciom zasady bezpiecznych zimowych zabaw, w tym zakaz wchodzenia na zamarznięte akweny wodne oraz zabawy z dala od dróg, którymi poruszają się pojazdy. Takie działania profilaktyczne mają uświadomić i przypomnieć dzieciom o istniejących zagrożeniach i sposobach ich unikania.


Baśniowe spotkanie
W sobotę 7 lutego dzieci ze świetlicy uczestniczyły w warsztatach „Tylko nie gotujcie Kopciuszka”, zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna w ramach IV Konwentu Fantastyki Fantasmagoria.

Dzieci wysłuchały głośno czytanych fragmentów książki, a następnie stworzyły wspaniałe prace plastyczne inspirowane znanymi baśniami.
Powstała Chatka Baby Jagi z kartonu i gazet, miotła czarownicy, różdżka dobrej wróżki i inne przedmioty.


Turniej zagadkowy

W świetlicy przez cały pierwszy semestr odbywały się turnieje zagadkowe. Dzieci odgadywały hasła do zagadek, a za prawidłowe rozwiązanie otrzymywały punkt. 26 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie, mistrzem zagadek została Olga Borowska z klasy II c, która uzyskała 86 punktów.

Konkurs recytatorsko-plastyczny

3 grudnia 2014r. po raz kolejny odbył się w świetlicy konkurs recytatorsko-plastyczny. W tym roku szkolnym w konkursie po raz pierwszy wzięły udział sześciolatki. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali wybrany przez siebie wiersz oraz wykonaną pracę plastyczną. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a zwycięzcy ciekawe nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Zwycięzcy konkursu
Klasa I
I miejsce – Amanda Ronka - ,,Okulary’’
II miejsce – Maja Spych – ,,Rak”
III miejsce – Eryk Maciejewski – ,,Tańcowała igła z nitką”

Klasa II i III
I miejsce – Julia Wójcicka – ,,Warzywa”
II miejsce – Maja Perek – ,,Skarżypyta”
III miejsce – Wiktoria Nowak – ,,Żaba”
Wyróżnienie – Alina Liczbińska – ,,Kłamczucha”


Andrzejkowe wróżby

W piątek 28 listopada 2014r. odbyły się w świetlicy andrzejki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju wróżbach i choć traktowały je troszkę z przymrużeniem oka, to jednak zabawa była przednia. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek.


Światowy Dzień Misia
25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś.
Z tej okazji świetliczaki przyniosły swoje ulubione przytulanki i zrobiły portret misia.

Jesienny konkurs

W październiku zorganizowano w świetlicy konkurs na najciekawszy jesienny bukiet. Wcześniej dzieci podziwiały uroki tej pory roku podczas zabaw i spacerów w parku. Uczniowie wykorzystali kolorowe liście, suszone kwiaty, jarzębinę, a nawet korę drzew. Bukiety umieściliśmy na wystawce, która pięknie ozdobiła naszą świetlicę.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Maja Perek
- kl.2b
II miejsce – Alina Liczbińska
- kl.2d
III miejsce – Natalia Błochowiak - kl.1h
wyróżnienie – Julia Danielewicz – kl.2

Zajęcia biblioteczne

Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach akcji „Bajki ortograficzne” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna – filia nr 2. Zaproszonym gościem była radiowa dziennikarka Anna Dzionek, która opowiedziała świetliczakom o urokach i wadach bycia dziennikarzem, a także przeczytała fragmenty bajek ortograficznych, o tym jak Chochlik Drukarski został mistrzem ortografii.
Na koniec dzieci uczestniczyły  w zabawach i konkursach ortograficznych.


Narodowe Czytanie książek Henryka Sienkiewicza.

5 września w  szkole odbyło się Narodowe Czytanie książek Henryka Sienkiewicza.
Również świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytania.
Przeczytany został fragment książki „W pustyni i w puszczy”, o tym jak Nel oswajała słonia, a następnie dzieci wykonały ilustrację.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego