Parada Włoska

Galeria > 2014/2015

Dnia 16 maja w ramach trwających Dni Gniezna ulicami naszego miasta przeszła Parada Włoska, w której wzięli udział: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Na ten dzień przygotowaliśmy barwne stroje ukazujące specyfikę kultury włoskiej, oraz flagi, balony, pompony i maski nawiązujące kolorami do włoskiej flagi. Korowód otwierał patron naszej szkoły, Mieszko I z Dobrawą w otoczeniu wojów. Nieśliśmy transparent przypominający o 20-letniej współpracy Gniezna z miastem Anagni we Włoszech. Uczniowie przebrani za patronów zaprzyjaźnionych miast, św. Wojciecha i św. Magnusa prezentowali herby obu miast. Na gnieźnieńskim rynku na uczestników parady czekały różne atrakcje, stragany i występy przybliżające kulturę włoską. Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w paradzie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.