Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Adopcja na odległość

Galeria > 2014/2015

Projekt „Adopcja na odległość” – podziękowanie od Benildy
W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt „Adopcja na odległość”. W czasie świątecznego kiermaszu w grudniu 2014 r. zbieraliśmy pieniądze m.in. dla dziewczynki z Angoli, która bez naszej pomocy nie mogłaby rozpocząć nauki w szkole. Dzięki ofiarności naszych uczniów, ich rodziców i dziadków uzbieraliśmy potrzebne pieniądze na opłacenie Benildzie czesnego oraz zakup zeszytów, przyborów szkolnych i ubrań. W lutym 2015 r. Benilda rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Dziś otrzymaliśmy pierwszy króciutki list z wiadomościami o niej.


Kochane dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie!


W imieniu Benildy, która jeszcze nie umie pisać i  jej Mamy, która z powodu wojny nie miała możliwości na całkowite wykształcenie, bardzo dziękuję za nadesłane wsparcie finansowe, które  jest przeznaczone na opłacenie nauki i pomoc dla Benildy. Z ogromną radością wszyscy tutaj na misji przyjęliśmy Waszą pomoc dla tej małej, bardzo sympatycznej dziewczynki!
Benilda  jest w pierwszej klasie i lubi się uczyć. Myślę, że pod koniec roku szkolnego już samodzielnie napisze do Was krótki list. Popołudniami Benilda bawi się ze swoim braciszkiem Mojżeszem, a w soboty uczęszcza na katechezę. W święta Wielkanocne - w Wigilię Paschalną - obydwoje: Benilda i jej braciszek zostali ochrzczeni. Dla całej naszej parafii była to wielka radość!


Z wdzięcznością i serdecznymi pozdrowieniami dla Was, Waszych Rodziców i Nauczycieli

s. Krystyna FMM

Przesyłam kilka zdjęć Benildy ze szkoły (to ta dziewczyna z kitkami, w różowych spodenkach) oraz jedno zrobione tuż przed przyjęciem przez nią sakramentu chrztu św. (sukienkę pożyczyła Benildzie koleżanka z sąsiedztwa).


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego