Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

Idź do spisu treści

Menu główne

Warsztaty w Londynie

Galeria > 2013/2014

W dniach 22-27.10.2013 odbyła się szkolna wycieczka do Londynu. Zwiedzanie metropolii, jaką jest Londyn, połączone zostało z praktyczną nauką języka. Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani u rodzin angielskich. Pobyt u rodzin stwarzał możliwość autentycznej komunikacji z rodowitymi Anglikami, poznanie ich zwyczajów, a także nawiązanie przyjaźni. Wyjazd na warsztaty językowe to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki.
Zwiedzanie Londynu z przewodnikiem pozwoliło dzieciom na zapoznanie się nie tylko z historią miasta, ale także z codziennym życiem mieszkańców. Odwiedziliśmy muzea: Tower, Natural History Museum, (Muzeum Historii Naturalnej), Tate Modern (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Science Museum (Muzeum Techniki), British Museum (Muzeum Brytyjskie), Madame Tussaud’s (Muzeum Figur Woskowych) oraz Maritime Museum (Muzeum Morskie) w Greenwich.
Spacerowaliśmy po ulicach Londynu, podziwialiśmy niezwykłe budowle: Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jamse’s Park, Trafalgar Square, Tower Bridge oraz Millenium Bridge. Niezwykłą przygodą okazało się podziwianie panoramy Londynu z kopuły St.Paul’s Cathedral, czyli z wysokości 110 metrów. Aby to uczynić, należało wspiąć się po schodach (ok. 600 stopni).
London Eye to następna atrakcja i możliwość podziwiania panoramy Londynu, tym razem z wysokości 135 metrów. Jeszcze długo będziemy wspominać wycieczkę połączoną z nauką języka.

Opiekunowie grupy: Pani Barbara Kwaśnik i Pani Anna Ignaszak.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego